Ne aramıştınız! Birşeyler yazın...
  • Ege Plaza, Mevlana Blv. No: 182/26-27 Çankaya/Ankara
  • Pzt - Cmt 9.00 - 18.00

Barbie Vajina Estetiği

barbie vajina

Barbie Vajina Estetiği Nedir?

Labioplasti ameliyatlarının bir türü olan Barbie vajina estetiği iç dudakların ve klitoris tümsekçiğinin en yüksek oranda küçültülmesini gerçekleştirmektedir. Bölgeden dışarıya sarkan herhangi bir cilt dokusunun bulunmamasını, görünür kısımda dikey veya düz bir çizginin bulunmamasını sağlamayı amaçlar.

Günümüzde en çok talep edilen labioplasti seçeneklerinden biri Barbie vajina estetiğidir.  Kişilerin bacakları kapalıyken, otururken veya ayakta dururken dışarıya sarkan herhangi bir doku fazlalığının bulunmamasıdır. Barbie vajina estetiği Venüs klefti olarak adlandırılan seksi ve ince bir çizginin bulunmasını sağlamayı amaçlar.

Barbie Vajina Estetiğinde Klitoris Düzeltmesi Gereklimidir?

Klitoris estetiği cilt kalıntılarının alınarak bölgenin estetik görünüm kazanmasının sağlanmasıdır. Labioplasti gerçekleştirildiğinde fazla olan cilt kalıntılarının alınmaması bölgede çıkıntılı bir görünüm oluşmasına neden olur. Bölgede pürüzsüz ve estetik bir görünüm oluşması için Barbie vajina estetiği ile klitoris estetikleri beraber gerçekleştirilir.

Barbie Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Barbie vajina estetiği genel veya lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. Barbie vajina estetiği ameliyat süresi genellikle 1,5 saat sürerken ameliyat sırasında labia majora yağ enjeksiyonunun gerçekleştirilecek olması halinde bu süre 1 saat kadar uzayabilir. Dokuya en uygun olan teknikle labioplasti ile klitoral hudoplasti gerçekleştirilir. Sonrasında labia majora zayıf olan noktalara yağ dokusu uygulanarak güçlendirilir ve dolgunlaştırılır. Bu sayede Venüs klefti görünümü kazanır. Dış dudaklarda hafif ölçüde hafif kırışıkları bulunan kişilerde yağ enjeksiyonu yerine hyaluronik asit dolgusu yeterli olur.

Barbie Vajina Estetiği Sonrası

Barbie vajina estetiği ameliyatı sonrası genellikle hastane de yatış gerekmez. İşlem sonrası genellikle ciddi acı ve ağrı hissedilmez. Operasyonun ardından birkaç günlük istirahatin ardından kişiler normal yaşantılarına dönebilirler. Barbie Vajina Ameliyatın ardından uzun süre ayakta kalınmamalıdır. Yara bakımının ve ilaçların düzenli olarak kullanılması gerekir. Barbie vajina estetiği ameliyatının ardından ilk 1 ay cinsel ilişkiden, ağır sporlardan, sauna, havuz ve denizden uzak durulmalıdır.

Barbie Vajina Estetiği Bakirelere Uygulanabilir mi?

Evet, rahatlıkla uygulanabilir. Hiçbir labioplasti ameliyatı / vajina estetiği ameliyatı kızlık zarına zarar vermez bu nedenle bakire kişiler tarafından kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda operasyonun estetik amaçlı gerçekleştirilecek olması halinde kişilerin en az 18 yaşında olması önerilir.

Barbie Vajina Estetiği Sonrasındaki Riskler

Barbie vajina estetiği sonrasında dikişlerin açılması, kanama ve enfeksiyon gibi riskler bulunuyor. Ancak doğru uygulamaların gerçekleştirilmesi halinde bu riskler en alt seviyelere inmektedir.

Barbie Vajina Estetiği Fiyatları

Barbie vajina estetiğinin fiyatları;

  • İşlemi gerçekleştirecek doktora,
  • İşlemin gerçekleştirileceği sağlık kuruluşuna,
  • Gerçekleştirilecek işlemin büyüklüğüne,
  • Uygulanacak olan anesteziye göre değişkenlik gösterir.