• Ege Plaza, Mevlana Blv. No: 182/26-27 Çankaya/Ankara
  • Pzt - Cmt 9.00 - 18.00

Barbie Vajina Estetiği

barbie vajina

Barbie Vajina Estetiği Nedir?

Labioplasti ameliyatlarının bir türü olan Barbie vajina estetiği iç dudakların ve klitoris tümsekçiğinin en yüksek oranda küçültülmesinin gerçekleştirilerek bölgeden dışarıya sarkan herhangi bir cilt dokusunun bulunmamasını, görünür kısımda dikey veya düz bir çizginin bulunmamasını sağlamayı amaçlar.

Günümüzde en çok talep edilen labioplasti seçeneği olan Barbie vajina estetiği kişilerin bacakları kapalıyken, otururken veya ayakta dururken dışarıya sarkan herhangi bir doku fazlalığının bulunmamasını sadece Venüs klefti olarak adlandırılan seksi ve ince bir çizginin bulunmasını sağlamayı amaçlar.

Barbie Vajina Estetiğinde Klitoris Düzeltmesi Gerekli Mi?

Klitoris estetiği cilt kalıntılarının alınarak bölgenin estetik görünüm kazanmasının sağlanmasıdır. Labioplasti gerçekleştirildiğinde fazla olan cilt kalıntılarının alınmaması bölgede çıkıntılı bir görünüm oluşmasına neden olur. Bu nedenle bölgede pürüzsüz ve estetik bir görünüm oluşması için genellikle Barbie vajina estetiği ile klitoris estetikleri beraber gerçekleştirilir.

Barbie Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Barbie vajina estetiği genel veya lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. Ameliyat süresi genellikle 1,5 saat sürerken ameliyat sırasında labia majora yağ enjeksiyonunun gerçekleştirilecek olması halinde bu süre 1 saat kadar uzayabilir. Dokuya en uygun olan teknikle labioplasti ile klitoral hudoplasti gerçekleştirilir. Sonrasında labia majora zayıf olan noktalara yağ dokusu uygulanarak güçlendirilir ve dolgunlaştırılır. Bu sayede Venüs klefti görünümü kazanır. Dış dudaklarda hafif ölçüde hafif kırışıkları bulunan kişilerde yağ enjeksiyonu yerine hyaluronik asit dolgusu yeterli olur.

Barbie Vajina Estetiği Sonrası

Barbie vajina estetiği sonrası genellikle hastane de yatış gerekmez. İşlem sonrası genellikle ciddi acı ve ağrı hissedilmez. Operasyonun ardından birkaç günlük istirahatin ardından kişiler normal yaşantılarına dönebilirler. Ameliyatın ardından uzun süre ayakta kalınmamalıdır. Yara bakımının ve ilaçların düzenli olarak kullanılması gerekir. Ameliyatın ardından ilk 1 ay cinsel ilişkiden, ağır sporlardan, sauna, havuz ve denizden uzak durulmalıdır.

Barbie Vajina Estetiği Bakirelere Gerçekleştirilebilir Mi?

Gerçekleştirilebilir. Gerçekleştirilen hiçbir labioplasti ameliyatı kızlık zarına zarar vermez bu nedenle bakire kişiler tarafından kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda operasyonun estetik amaçlı gerçekleştirilecek olması halinde kişilerin en az 18 yaşında olması önerilir.

Barbie Vajina Estetiği Sonrasındaki Riskler

Barbie vajina estetiği sonrasında dikişlerin açılması, kanama ve enfeksiyon gibi riskler bulunuyor. Ancak doğru uygulamaların gerçekleştirilmesi halinde bu riskler en alt seviyelere inmektedir.

Barbie Vajina Estetiği Fiyatları

Barbie vajina estetiğinin fiyatları;

  • İşlemi gerçekleştirecek doktora,
  • İşlemin gerçekleştirileceği sağlık kuruluşuna,
  • Gerçekleştirilecek işlemin büyüklüğüne,
  • Uygulanacak olan anesteziye göre değişkenlik gösterir.