Ne aramıştınız! Birşeyler yazın...

G Noktası Büyütme (G Shot)

G Noktası

G Noktası Büyütme (G Shot)

G noktası 1950’de oraya atılmış ve kadın orgazmında yüksek orandaki hassasiyet ile haz kaynağı olarak düşünülen nokta olarak ortaya atılmıştır. G shot işlemi G noktası büyütme işlemi olarak bilinir ve cinsel birliktelik sırasında uyarılma ve hazzın artırmanın sağlanmasını amaçlar. Bu işlem özellikle son zamanlarda oldukça popüler bir hal almıştır. G noktası büyütme işlemi bu bölgeye gerçekleştirilen hyaluronik asit enjeksiyonu işlemidir.  G noktası büyütme işleminde tercih edilecek dolgu malzemesinin CE sertifikasına sahip olduğuna dikkat edilmelidir.

G Noktası Nasıl Bulunur?

G noktası idrar deliği ile vajina arasındaki vajina ön duvarı ve giriş kısmının 2 – 3 cm içerisinde olduğu kabul edilir. Ancak G noktasının bulunduğu nokta sabit bir nokta değildir. G noktasının bulunması için birçok yola başvurulur.

G noktasının bulunmasındaki en kolay yol vajina ön duvarına kişi işaret parmağıyla ‘gel – gel’ işareti yapılması şeklindedir. Belirli bir süre sonra oradaki bölgedeki alan kanlanarak normalden daha dolgun olacağı ve çıkıntılı olarak hissedileceği ifade edilir. Bu süreçte bir miktar idrar hissi oluşması normal olarak kabul edilir.

G Noktası Büyütme Nasıl Yapılır?

G noktası büyütme işlemi G noktası kabul edilen vajen ön duvarında yer alan dolgu maddesinin enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Gerçekleştirilen büyütme işleminin ardından G noktasında olduğundan daha hassas ve daha kolay uyarılabilir olduğu ifade edilmektedir.

G Spot Dermal Dolgu Enjeksiyonları

G spot enjeksiyonlarının uygulaması kozmetik jinekoloji arasında yer almaktadır. Bu kapsamda bölgeye gerçekleştirilen uygulamaların başında kolajen ve dermal kolajen benzeri enjeksiyon uygulamaları yer alır.

G noktası büyütme işlemi amplifikasyon işlemi minimalbir invaziv bir yoldur. Bu işlemle kişideki duyarlılığın sağlanması ve cinsel ilişkide tatminin artırılmasını amaçlar. Enjeksiyon uygulaması genellikle vajina ile mesane boynu arasındaki bölgeye derinin içerisine uygulanır.

G Noktası Büyütme Ne İçin Yapılır?

G noktası büyütme işlemi birçok farklı amaçla gerçekleştirilebilir. Bu nedenler arasında;

 • Cinsel hazzın artırılması,
 • Orgazmın kolaylaştırılması,
 • Orgazmın daha tatmin edici hale gelebilmesi yer alır.

G Noktası Büyütme Kimlere Yapılır?

G noktası büyütme işlemi cinsel ilişki sırasında orgazm olamama problemiyle karşılaşan kişilere uygulanır. Ancak hayatında böyle bir problemle karşılaşmamış kişilere uygulanmamalıdır.

G Noktası Büyütme Kimlere Yapılmamalı?

G noktası büyütme işlemi bazı durumlarda uygulanmaması gerekir. Bu durumlar;

 • Hamilelik,
 • Hyaluronik asit alerjisine sahip olunması,
 • Hiçbir şekilde orgazm yaşamamışlar,
 • Cinsellikle ilgili beklentisi yüksek olanlar,
 • İleri seviye vajinal genişliği şeklinde sıralanabilir.

G Noktası Büyütme Nasıl Gerçekleştirilir?

G noktası büyütme işlemi genellikle lokal anestezi uygulanarak günübirlik şekilde uygulanan işlemdir. Kendi kendine manuel uyarım sonrasında belirginlik kazanan vajen ön duvarı işaretlenir. Belirlenen alana lokal anestezi sonrası 2 cc ‘ye varan dolgu maddesi enjeksiyonu uygulanır. Uygulamanın ardından işlemin gerçekleştirildiği alanda dolgunluğun hissedilmesi gerekir. Enjeksiyon işleminin ardından istirahat ya da pansuman gereksinimi yoktur. Hastalar işlem sonrası doğrudan günlük yaşantılarına devam edebilir.

G Noktası Büyütme İşleminin Riski Var Mı?

G noktası büyütme işlemi uygulamaları oldukça basit bir işlem olmasına karşın nadiren de karşılaşılabilen komplikasyonlar oluşabilir. Bu riskler arasında;

 • Aşırı duyarlılık,
 • İdrara çıkamama,
 • İdrar yolu enfeksiyonu,
 • Fistül oluşumu, yara ve enfeksiyon oluşumu,
 • Erozyon yer almaktadır.

G Noktası Büyütme Sonrası Dönem

G noktası büyütme işleminin sonrasında hafif düzeyde ağrı, vajinal akıntı ve az oranda kanamalarla karşılaşılabilir. İşlemin gerçekleştirilmesi sonrası herhangi bir pansumana ihtiyaç duyulmamaktadır. Kişiler günlük yaşantılarına ve cinsel ilişkilerine dönebilir.

G Noktası Büyütme İşleminin Etkisi Ne Kadar Sürer?

G noktası büyütme işlemin sonrası uygulamanın etkisi genellikle 4 – 8 ay aralığında devam eder. Bu süre sonrası isteyen kişiler tekrar uygulama gerçekleştirebilir.

G Noktası Büyütme İşleminin Fiyatı

G noktası büyütme işlemi fiyatları;

 • Enjeksiyonda kullanılan hyaluronik asitin markası ve oranına göre,
 • İşlemin yapılacağı kliniğe göre değişkenlik gösterir.