Ne aramıştınız! Birşeyler yazın...

Genital Bölge Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

İç dudak estetiği, Dış dudak estetiği, Klitoral hudoplasti, Vajinoplasti, Lazer ile vajina daraltma, Perine estetiği, Vajina gençleştirme, Mens bölgesi estetiği, genital estetik, labioplasti, vajina daraltma

Genital Bölge Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Genital bölge dudak dolgusu dış genital dudakların normalden daha ince, çökük veya sarkık olması halinde bölgenin düzeltilmesi için uygulanır. Genital bölgedeki büyük dudaklara gerçekleştirilen hyaluronik asit dolguları bölgenin estetik olarak daha iyi görünmesini sağlamaktır.

Dış genital dudakların normale göre daha çökük ve küçük olması üç ayrı grupta ele alınır.  Hafif, orta ve ileri düzey olarak değerlendirilen bu aşamaların her birinde hyaluronik asit dolgu enjeksiyonu gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda asimetri olarak isimlendirilen bir dudağın diğerinden daha küçük olması durumunda da genital bölge dolgu işlemi gerçekleştirilebilir. Genital bölge dolgu enjeksiyonunda farklı maddeler kullanılabilse de genellikle hyaluronik asit tercih edilir.

Genital Bölge Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Genital bölge dudak dolgusunda önceliklle bölge antiseptik solüsyonlarla temizlenerek kurulanır. Dolgunun gerçekleştirileceği alan cilt işaretleme kalemiyle işaretlenir. Dolgu işlemi ince borular aracılığıyla gerçekleştirilmesi nedeniyle bölge uyuşturularak kanül adı verilen ince boruların gireceği alan iğne ucuyla delinir. Dolgu borular aracılığıyla bölgedeki cilt altına enjekte edilir.

İşlemin alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi dolgu işlemindeki etkinliği de artırır. Dolgu enjeksiyonunun tamamlanmasının ardından elle hafif bir masaj gerçekleştirilerek dolgunun bölgeye homojen şekilde yayılması sağlanır.

İşlemin tecrübeli hekimler tarafından yapılması etkinliğini arttırmaktadır. Dolgu enjeksiyonu işlemden hemen sonra elle hafif bir şekilde masaj yapılarak hyaluronik asidin doku içinde homojen şekilde dağılması sağlanır.

Vajina İçerisine ve Vajina Girişine Dolgu

Hyaluronik asit dolgusu başta menopoz dönemi nemliliğin sağlanması ve vulvar vestibulitis’in tedavisini gerçekleştirmek için vajinanın giriş bölgesine de uygulanabilir. Genel olarak bu işlem için akışkan dolgular tercih edilir. Hyaluronik asitin enjeksiyonu lineer veya nokta nokta teknikleriyle gerçekleştirilir.

Genital Bölge Dudak Dolguları Kimlere Gerçekleştirilmez?

Genital bölge dudak dolgusu hastalara birçok fayda sağlamasına karşın bazı hallerde de uygulanmaması gerekir. Genital bölge dudak dolgusunun uygulanmaması gerekli olduğu haller;

 • Genital kanser veya kanser şüphesinin bulunduğu kişilere,
 • Emzirme dönemindeki kadınlara,
 • Hamile veya hamilelik şüphesi olanlara,
 • Aktif genital uçuğu olanlara,
 • Vajinal enfeksiyonu veya vajinada enflamasyonu bulunanlara,
 • Otoimmün hastalıkları bulunanlara,
 • Sistemik veya lokal enfeksiyonu bulunan kişilere,
 • Bağışıklık sistemini baskılayan tedavi alan kişilere,
 • Pıhtılaşmayı önleyen ilaç tedavisi kullanan kişilere,
 • Kanama profili bozuk olan kişilere,
 • Daha önce bilinen hyaluronik asit ya da katkı maddelerine karşı alerjisi olan kişilere uygulanmaz.

Genital Bölge Dudak Dolgusunun Etkisi Ne Zaman Başlar?

Genital bölge dudak dolgusu işlemi, ameliyatın gerçekleştirilmesinin ardından gözle görünür etki oluşturur. Genital bölge dudak dolgusunun ardından yaşanan problem giderilmiş olmakla beraber büyük dudaklarda daha genç ve dolgun bir görünüm sağlanmış olur.

Genital Bölge Dolgusu Sonrası Dönem

Vajina ve vajinanın giriş bölgesine gerçekleştirilen hyaluronik asit enjeksiyonu sonrası kişilerde kısıtlama ve dikkat edilecek noktalar oldukça azdır. Çok kısa bir süre sonra günlük yaşantılarına dönen hastalar bazı noktalara dikkat etmelidir.

 • 5 günlük cinsel ilişki önerilmemektedir.
 • 7 gün sauna, kaplıca, termal havuz veya sıcak sudan uzak durmalıdırlar.
 • Bisiklet ve ata binme gibi aktivitelerden 7 gün uzak durmalıdırlar.
 • İşlemin ardından ilk 2 – 3 günlük sürede 3 lt ‘ye yakın su tüketmeleri dolgunun su tutuculuğunu artırır.

Genital Bölge Dudak Dolgusu Fiyatları

Genital bölge dudak dolgusunun fiyatları gerçekleştirilen birçok estetik ameliyatında olduğu gibi sabit nitelikte değildir. Bunun nedeni genital bölge dudak dolgularında fiyatı etkileyen birçok maddenin bulunmasıdır. Genital bölge dudak dolgunlaştırmasında, orgazm aşısı, çöküntü ve kırışıklıkların giderilmesi ve dolgunlaştırma benzeri işlemlerle gerçekleşen dolguların fiyatları üzerinde de etkili olur. Aynı zamanda kullanılan dolgu maddesi, uygulama alanı, kullanılan dolgunun hacmi ve dolgunun sahip olduğu sertifika önemli rol oynar.