• Ege Plaza, Mevlana Blv. No: 182/26-27 Çankaya/Ankara
  • Pzt - Cmt 9.00 - 18.00

Lazerle Yapılan Genital Estetik Ameliyatlar Nelerdir?

İç dudak estetiği, Dış dudak estetiği, Klitoral hudoplasti, Vajinoplasti, Lazer ile vajina daraltma, Perine estetiği, Vajina gençleştirme, Mens bölgesi estetiği,

Lazerle Yapılan Genital Estetik Ameliyatlar Nelerdir?

Genital estetik ameliyatlar vulva bölgesini iyileştirmeye ve güzelleştirmeye yönelik yapılan estetik operasyonlardır.

Vulva bölgesindeki yapısal bozukluklarda, cinsel işlev bozukluğu veya yetersizliklerinde, doğum sonrası vajina sarkması veya genişlemesinde, idrar kaçırma sorunlarında, genital bölgede sarkma veya renginde koyulaşma gibi durumlarda genital estetik operasyonlar uygulanabilmektedir.

Vajina daraltma, iç dudak (labium minör) estetiği, doğuma bağlı kötü izlerin ve klitoris üzerindeki kırışıklıkların düzeltilebilmesi için cerrahi işlemler yapılırken vajina daraltma veya sıkıştırma, büyük dudak (labium majör) sıkıştırma, küçük dudak (labium minör) sıkıştırma, vulvadaki renk koyulaşmalarını açma, idrar kaçırma sorunlarını çözme ve genital siğil tedavisi için lazer yöntemi tercih edilebilmektedir.

Lazerle yapılan genital estetik operasyonları anestezi gerektirmemektedir.

Lazerle Vajina Daraltma İşlemi Nasıl Bir İşlemdir?

Vajinada genişleme ve sarkma ileri derece değilse lazer yöntemi tercih edilmektedir. Cinsel haz duygusunda azalma ve duyarlılık azalması gibi durumlarda, orgazm olmada zorluk yaşandığında, vajinal kuruluk, sık yaşanan vajinal enfeksiyonlar, cinsel ilişki esnasında ağrı ve idrar kaçırma gibi durumlarda lazerle vajina daraltma operasyonu tercih edilebilmektedir.

Bu operasyon yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve operasyon için anestezi gerekmemektedir.

Lazerle Vajina Daraltma Kimlerde Uygulanır?

  • Cinsel haz ve duyarlılık eksikliği yaşayanlar
  • Orgazm olmada güçlük çekenler,
  • Menopoza bağlı vajinal kuruluk yaşayanlar,
  • Sık vajinal enfeksiyon geçirenler,
  • Sık mantar enfeksiyonu geçirenler,
  • Cinsel ilişkide ağrı yaşayanlar,
  • İdrar kaçırma sorunu yaşayanlarda lazerle vajina daraltma operasyonu uygulanmaktadır.

Lazerle Genital Bölge Renk Açma, Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Genital bölgede renk koyulaşmasına sebep olan melanin pigmentinin üretilmesini sağlayan hücrelerin yok edilmesi işlemidir. İşlem öncesi bölge anestezik krem ile uyuşturulmaktadır. İşlem yaklaşık yarım saat sürmektedir. İşlem sonucunda bölgenin renginde %30-40 oranında açılma olmaktadır.

Lazerle Labioplasti İşlemi

Genellikle yüksek kanama riski olan hastalarda tercih edilmektedir. Bu operasyonda estetik görüntüden ziyade iç dudaklarda (labium minör) meydana gelen ciddi büyük sarkmalar kesilerek alınmaktadır.

Sarkmış iç dudaklar cinsel ilişki sırasında ağrıya sebep olmaktadır. Operasyon 1,5 saat sürmektedir. İşlemden sonra enfeksiyondan korunmak amacıyla 2 gün duş alınmamalı, 2 hafta deniz veya havuza girilmemeli ve 1 ay cinsel ilişkiye girilmemelidir.

İşlem sonrası krem ve antibiyotik tedavisine de düzenli devam edilmelidir.

Lazerle Çatlak Tedavisi

Ergenlik, dengesiz kilo alıp verme, gebelik, hormonal değişimler sebebiyle bel, kalça, karın, göğüs, kol ve bacaklarda oluşmuş olan çatlaklara ve bu çatlakların neden olduğu deformasyona yönelik bir tedavi yöntemi olan lazerle çatlak tedavisinde bağ doku uyarılarak canlandırılır ve bölgedeki çatlaklara bağlı renk değişimi hafifletilir.

Lazerle çatlak tedavisinde genellikle fraksiyonel karbondioksit lazeri tercih edilmektedir.

Tam iyileşme için çatlakların durumuna göre 3 ila 6 seans tedavi uygulanabilmektedir.

Genital Estetikte Kullanılan Lazerler Nelerdir?

Vajina daraltma, idrar kaçırma tedavisi, genital bölge renk açma ve beyazlatma amaçları ile lazer kullanımları ilk defa 2010 yılının başlarında kullanılmaya başlamıştır.

En sık kullanılan lazerler ise karbondioksit ve Erbium yağ lazerleridir.