Ne aramıştınız! Birşeyler yazın...

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

İç dudak estetiği, Dış dudak estetiği, Klitoral hudoplasti, Vajinoplasti, Lazer ile vajina daraltma, Perine estetiği, Vajina gençleştirme, Mens bölgesi estetiği, genital estetik, labioplasti, vajina daraltma

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Vajina estetiği gün geçtikçe talebi artan ve hekimlerin daha fazla uyguladığı işlemlerden birisidir. Genital estetik ameliyatları denildiğinde yalnızca belirli birkaç işlemden oluştuğu düşünülmemelidir. Vajina estetiği birçok işlemi içerisine alır. Gerçekleştirilen en yaygın vajina estetiği işlemleri; iç dudak estetiği, vajina daraltma, dış dudak dolgunlaştırılması, perine düzeltilmesi, klitoris estetiği işlemleridir.

Vajina Estetiği Ameliyatları Nelerdir?

Vajinal estetik işlemleri genital estetik ameliyatlarından yalnızca birisini oluşturmaktadır. Gerçekleştirilen genital estetik işlemleri bölgede işlevse, görsel ve sağlığın sağlanması için gerçekleştirilen estetik işlemlerini kapsar. Vajina estetiği işlemleri cerrahi ve cerrahi olmayan işlemlerin hepsini kapsar.

Vajina Estetiği Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Vajina estetiklerinde gerçekleştirilecek süreçler benzer olsa da işlemin gerçekleştirilmesi uygulanacak işleme göre değişkenlik gösterir. Vajina estetiğinde ilk olarak hastaların öyküsü ve şikayetleri dinlenir. Ardından jinekolojik muayene gerçekleştirilerek rahatsızlığın boyutu ve uygulanacak işlem belirlenir. Belirlenen işlemin sonrasında uygun olan anestezi ve işlem sürecine geçilir. Gerçekleştirilen operasyon sonrası genellikle sağlık kuruluşunda bir süre dinlenilmesinin ardından kişiler taburcu edilirler. Bu süreçte doktorların yönlendirme ve önerilmelerine dikkat edilmelidir.

Vajina Estetiği Ameliyatları Neden Yapılır?

Vajina estetiği işlemleri kişilerde fiziksel ve psikolojik nedenler başta olmak üzere hastaların karşılaştığı sorunların tedavi edilebilmesi nedenleriyle gerçekleştirilir. Bölgede yaşanan bozukluklar, hasta sağlığını, görüntüsünü ve psikolojisini olumsuz yönde etkilemeye başladığı noktada gerçekleştirilir.

Vajina Estetiği Ameliyatları Zor Mu?

Gerçekleştirilen bütün ameliyatlarda olduğu gibi vajinal estetik işlemleri de kendisine göre zorluk ve riskleri barındırır. Ancak vajina estetiği işlemleri genellikle çok riskli ve zor işlemler olmamaktadır. Bu süreçte gerçekleştirilen işlemi gerçekleştirecek uzmanın alanında deneyimli ve bilgili olması önemli rol oynar.

Vajina estetiğinde gerçekleştirilecek olan işlemin zorluk derecesi değişkenlik gösterir. Ancak gerçekleştirilen işlemlerin birçoğunda genellikle işlemin gerçekleştirildiği sağlık kuruluşunda yarım günlük yatış süresi yeterli olur. Ameliyat sonrası doktor tarafından belirlenecek olan süreç ve uygulamalara uyulması hastaların iyileşme sürecinin hızlanmasını destekler.

Vajina Estetiğinde Genel Anestezi Şart Mıdır?

Uygulanacak anestezi gerçekleştirilecek olan vajina estetiğinde işlemin ne olduğu, boyutu ve hastaların durumu göz önünde bulundurularak karar verilecek bir durumdur. Bu nedenle gerçekleştirilecek anestezi işlemle ilgili koşullar değerlendirilerek karar verilir. Genel anestezinin tek seçenek olmaması nedeniyle bölgesel anestezi veya sedasyon da uygulanabilir.

Vajina Estetiği Sonrası İz Kalır Mı?

Vajina sonrasında iz kalıp kalmayacağı gerçekleştirilecek olan işlemin boyutu ve işlemin ne olduğuyla yakından ilişkilidir. Ancak genellikle vajina estetiği işlemleri uygun ve doğru tekniklerle gerçekleştirilmesi halinde iz oranı yok denecek kadar az olur.

  • Vajinoplasti sonrasında uygulanacak dikişler içeride olması nedeniyle izler görülmeyecek boyuttadır.
  • Labioplastide dikişler çok ince ve özel olarak uygulanması nedeniyle neredeyse iz kalmayacak düzeyde olur.
  • Majoraplasti işlemi daha kalın dokularda uygulanmaları nedeniyle hafif boyutlarda iz kalabilmektedir.
  • Perineoplasti işleminde gerçekleştirilecek dikiş ve tekniklerin doğru olması halinde iz kalma ihtimali oldukça düşük seviyelerdedir.

Vajina Estetiği Ardından Normal Hayata Dönmek Ne Kadar Sürer?

Vajina estetiğinin sonrasındaki ilk 3 günü evlerinde geçirmeleri önemli yer tutar. Ancak hastaların bu süreçte sürekli olarak yatmalarına ihtiyaç duyulmaz. Hastalar tarafından ilk etapta ilk ufak ölçekli işler gerçekleştirebilirler.

Vajina estetiğinden 3 gün sonra kişiler is veya sosyal yaşantılarına yavaş yavaş dönebilirler. Gerçekleştirilen işlemlerin sonrasında 10. Günle beraber kişiler günlük hayatlarına tam anlamıyla dönebilirler. Ancak cinsel yaşantıya, sauna, hamam ve deniz benzeri aktivitelerle aktif spora dönmeleri için 4 – 6 hafta aralığında beklemeleri önerilir.