Ne aramıştınız! Birşeyler yazın...

Labioplasti Nedir?

Labioplasti Sebebi Nedir?

Labioplasti Sebebi Nedir?

Labioplasti sebebi nedir ve Labioplasti neden yapılır sorularına genital bölge estetiği yaptırmak isteyenler yanıt arar. Labioplasti en basit tanımı ile vajinada yer alan dış dudakların hemen altında yer alan iç dudakların cerrahi müdahaleler ile düzeltilmemiştir.

Labioplasti Nedir?

Labioplasti ameliyatı vajinada yer alan iç dudaklarda gerçekleştirilen ameliyatları kapsar. Labium adı verilen minorlar herhangi bir yağ ve kıl hücresi içermez. Labium, majör bölgenin hemen altında yer alır ve dışarıdan görülmez. Bu bölge kan damarı ve sinir ucu açısından son derece zengindir. Vajinada bulunan iç dudaklar ikiye ayrılır. Klitoris adı verilen bölgede pli şeklinde bir araya gelerek birleşirler. Dış dudaklar anatomik olarak iç dudakların üzerinde yer alır ve iç dudakların gizlenmesini sağlarlar. Bu nedenden dolayı ilk bakışta iç dudaklar görülmezler. Labioplasti ameliyatları adı geçen bu iç dudaklarda bulunan her türlü kusur ve bozukluğun düzeltilmesini kapsar.

Labio bölgesinde en bilindik meydana gelebilecek rahatsızlık çeşitli nedenlerden dolayı iki dudağın birbiri ile anı boyutta olmamasıdır. Bu durumun çok çeşitli nedenleri olabilir. İç dudak dokularında oluşan aşırı sarkmalar Labioplasti ameliyatları ile basit bir şekilde giderilebilir. Op. Dr. Çiğdem Güler estetik kliniğimizi le iletişime geçerek her türlü estetik kaygınızdan uzaklaşabilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatları Neden Uygulanır?

Labioplasti ameliyatları bazı durumlarda tercih meselesi iken bazı durumlarda mecburiyetten dolayı yapılabilir. Şöyle ki;

 • Eğer hastalarda iç dudakların normalden fazla büyümesi
 • Daha önceki tedavilere rağmen vajinal bölgede oluşan üriner sıkıntılar
 • Cinsel ilişkilerde vajinada ağrı meydana gelmesi

Vajinada bulunan iç ve dış dudaklar normal koşullarda standart ölçülere sahiptir. Ancak;

 • Çoklu doğum,
 • Vajinal doğum sırasında yaşanan travmalar,
 • Menopoza bağlı olarak yaşanan hormonal değişiklikler,
 • Vücudun normalden hızlı kilo alıp vermesi,
 • Diğer nedenler

Dudaklarda sarkma ve genişlemeye neden olabilir. Sarkmanın ilerlemesi ile birlikte iç dudakların bir araya gelmesi imkansız olur. Bazı durumlarda ise yaşın ilerlemesi nedeni ile kadınlarda vajina iç dudakları normal formunu yitirir. Bahsi geçen bütün durumların Labioplasti ameliyatları ile giderilmesi mümkündür. Kliniğimizde hastalarımıza sunduğumuz hizmetler kapsamında daima başarılı ve memnun edici sonuçlar alınır. Bize ulaşarak genital bölgenizde bulunan her türlü sarkma ve açılma problemlerinden kurtulabilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Labioplasti sebebi nedir ve Labioplasti ameliyatı kilere uygulanır gibi sorulara kliniğimizden en açık şekilde yanıt alabilirsiniz. Labioplasti ameliyatları günümüzde en fazla tercih edilen genital estetik ameliyatları arasında yer almaktadır. Genital bölgede meydana gelen rahatsızlık ve sorunlar insanların normal yaşamlarını önemli ölçüde etkiler. Labioplasti ameliyatı olmak istiyorsanız, kliniğimizde ön muayeneye girebilir ve sizin için en uygun tedavi yönteminin hangisi olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Labioplasti ameliyatları, doktorun uygun görmesi halinde hemen her kadın için geçerli olabilecek operasyonlardır. Doğum yapan ve yapmayan kadınlar ön muayene sonrasında operasyon için uygun olup olmadıklarını kolayca öğrenebilirler.

 

Labioplasti Ameliyatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Labioplasti sebebi nedir konusunda bilmeniz gereken diğer önemli konuları şöyle sıralayabiliriz;

 • Labioplasti ameliyatı sonrasında herhangi bir ciddi bir komplikasyon meydana gelmez.
 • Operasyon sonrasında herhangi bir kanama oluşması söz konusu değildir. Nadir durumlarda dikişlerde sızıntı nedeni ile akıntılar görülebilir.
 • Operasyon sonrasında ilk birkaç gün bölgede oluşacak ödem ve kızarıklık gibi belirtilerin görülmesi söz konusu olabilir.
 • Labium olarak adlandırılan iç yanak bölgeleri kanın en yoğun olan bölümleri arasında yer alır. Bu sayede iyileşme son derece çabuk gerçekleşir.
 • Operasyon sonrasında hafif derece ağrılarınız olabilir, Op.Dr. Çiğdem Güler size verdiği operasyon sonrası ilaçları düzenli olarak kullandığınız taktirde kısa süre içerisinde normal hayatınıza dönebilirsiniz.