Ne aramıştınız! Birşeyler yazın...

Vajina Nasıl Küçültülür?

Vajina Nasıl Küçültülür?

Vajina Nasıl Küçültülür?

Genelde doğum yapan kadınların araştırdıkları konular arasında yer alan vajina nasıl küçültülür sorusu farklı yöntemler ile cevaplanabilir. Vajina daraltma operasyonları doğum gibi bölgede kalıcı hasarların meydana geldiği durumlarda tercih edilebildiği gibi görüntüsünü beğenmeyen kişilerde yaptırmaktadır. Vajinada oluşan genişlemeler cinsel yaşamı önemli ölçüde etkiler. Op. Dr. Çiğdem Güler, genital estetik ve vajina daraltma gibi operasyonlarda memnun edici sonuçları ile ön plana çıkar. Kliniğimiz ile iletişime geçerek genital estetik hakkında bütün sorularınıza ayrıntılı yanıt bulabilirsiniz.

Vajina Küçültme Operasyonları Nasıl Yapılır?

Vajina nasıl küçültülür sorusuna yanıt arıyorsanız operasyon detaylarımızı aşağıda bulabilirsiniz;

 • Hasta ön tetkiklerden geçirilerek operasyon için hazırlanır.
 • Hastaya anestezi verilmesi ile operasyon süreci başlar.
 • Vajina küçültme operasyonlarımız alanında uzman Op.Dr. Çiğdem Güler ve uzman ekibi eşliğinde gerçekleşir.
 • Hastanın operasyon bölgesi muayene edilir ve vajinanın iç kısmına doğru dokular dikkatli bir şekilde çıkartılarak toplanır.
 • Yaklaşık 6-7 cm kadar içe doğru yapılan deri toplama işlemi sonrası bu dokular özel eriyebilen dikişler ile dikilir. Dikişlerde kullanılan iplik emilme özelliği sayesinde daha sonra kendiliğinden eriyerek yok olacaktır.
 • Dikiş işlemi sonrası dikkatli bir şekilde dokuların düzenli bir görünüm kazanması sağlanır.
 • Vajinanın tamamında gerçekleşen daraltma işlemi sonrasında operasyon tamamlanır.
 • Hastanın barsaklarında herhangi bir sarkma varsa bu durum da operasyon sırasında gözden geçirilir ve gerekli müdahale sağlanarak operasyon sonlandırılır.
 • Hasta dinlenme odasına alınarak anesteziden uyanana kadar kontrol altında tutulur.
 • Anesteziden uyanan hasta ön muayeneye alınır ve her şeyin yolunda gitmesinin onaylanması ile hasta normal odaya alınır.

Vajina daraltma operasyonlarında üst düzey başarı elde etmek ve sonuçlardan memnun kalabilmek için bilinen ve güven veren hastane, merkezler veya klinikleri terci edilmesi önemlidir. Op. Dr. Çiğdem Güler kliniğinde tüm operasyon süreci boyunca hastalarına gerekli destekleri sunar. Hem cinsel yaşamınızda güven kazanmak hem de genital bölgenizdeki bütün sorunlardan kurtulmak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Vajinayı Daraltmak Mümkün Mü?

Vajinayı daraltmak günümüzde gelişen tıp teknolojileri sayesinde artık mümkündür. Tercihe göre ameliyat ortamında lazer ile dakikalar içerisinde vajinanın küçültülmesi mümkün olur. Birçok farklı nedenden dolayı vajinada meydana gelebilecek genişleme, başarılı operasyonlar ile kısa süre içerisinde giderilebilmektedir.

Vajina nasıl küçültülür sorusuna yanıt bulduktan sonra bu operasyonların kaç dakika sürdüğü gibi bazı konularda da merakınızı giderebiliriz;

 • Kliniğimizde vajina küçültme operasyonları yaklaşık 1 saat kadar sürer.
 • Operasyonlar güvenilir ve steril ortamlarda gerçekleşir.
 • Hastalarımızın genel sağlık durumu her daim kontrol altında tutulur ve tamamen iyileşen hastalarımız titiz koşullarda kliniğimizden taburcu edilir.
 • Ameliyatın ardından birkaç saatlik dinlenme, normal yaşantınıza dönmemiz için yeterlidir.
 • İyileşme sonrasında dikişleri aldırmak için merkezimize gelmenize gerek yoktur. Dikişler zamanla eriyerek bölgeden yok olur.

İhtiyacınız olan şey kendinize olan öz güveni yeniden kazanmak ve cinsel yaşamda mutlu sona ermek ise kliniğimiz ile iletişime geçerek mutlu sonra ulaşabilirsiniz.

Vajina Küçültme Operasyonları Neden Tercih Edilir?

Son yıllarda cinsel hayat ile genital estetik operasyonları yakından ilişkilendirilir. Kadınlar genelde vajinalarını gençleştirmek ve daha fazla özgüven kazanmak için genital estetik operasyonlarını tercih ediyorlar. Vajina küçültme ameliyatları özellikle travmalı doğum yapan kadınlarda psikolojik açıdan çok güzel sonuçlar verir. Doğum ile ileri derecede genişleyen rahim, başarılı operasyonlar ile tekrar doğal halini alır.

Bazı durumlarda kadınlar hiç doğum yapmasalar bile kolajen yapı özelliklerine bağlı olarak vajina bölgelerinde genişlikler meydana gelebilir. Bu durum kadınlarda vajinadan hava kaçırma hissinin var olması ile ortaya çıkar. Böyle durumlarda da vajina küçültme operasyonları ile mutlu sonlara ulaşmak mümkündür. Kliniğimiz, yapılacak ön muayenenin ardından ihtiyacınız olacak tedavi programını titizlik ile hazırlar. Genital bölge küçültme ameliyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Hangi alanda bilgi veya randevu istiyorsunuz?